Egra Hukuk, en iyi vatandaşlık avukatı Ankara lokasyonunda hizmet veriyor.

Vatandaşlık hukuku kapsamına giren konularda başka ülke vatandaşlarına destek sunuyor. Yabancıların hukuki işleri ve dava süreçlerini kolay atlatmasını sağlıyor.

Ankara vatandaşlık avukatı, Vatandaşlık hukukuna göre çalışmalar yapmaktadır. Yabancı uyruklu kişilerin ve Türk vatandaşlarının vatandaşlık hukuku alanında hak kaybetmemesini sağlar.

Vatandaşlık ilişkileri kapsamında hukuki problemlerle karşılaşan kişilerin hem menfaatlerinin hem de hakları avukat tarafından korunmaktadır. Vatandaşlık avukatı görevlerini net anlamak için Vatandaşlık Hukuku’nun ne anlama geldiğini bilmek gerekiyor.

 

Vatandaşlık Hukuku Nedir?

 

Vatandaşlık hukuku; milliyet ve yurttaşlık gibi olguların yitirilmesi, aktarılması, kazanılmasında yasal düzenlemeleri içeren bir hukuk dalıdır. Hukukun alt disiplini olan Vatandaşlık Hukuku, nitelik açısından Kamu Hukuku içerisinde değerlendirilebilir.

Uluslararası özel hukuk düzenlemeleri doğrultusunda tüm devletler kendilerine milliyet ve yurttaşlık bağıyla bağlı olanlara vatandaşlık verebilir. Vatandaşlık Hukuku’na dair kurallar, içtihat hukuku ve yazılı hukukla tatbik edilmektedir.

Ankara en iyi vatandaşlık avukatları, vatandaşlıkla alakalı tüm yükümlülük ve haklar konusunda müvekkillerine bilgi verir. Vatandaşlığın kazanılması ve kaybedilmesi gibi noktalarda müvekkillerini bilgilendirirler. Özetle Vatandaşlık Hukukunu ilgilendiren tüm konularda yardım alabilirler.

 

En İyi Vatandaşlık Avukatı Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

 

En iyi vatandaşlık avukatı; Vatandaşlık Hukuku kapsamına giren uyuşmazlık, davada hukuki danışmanlık, temsil hizmeti ve uyuşmazlık gibi işlemleri gerçekleştirirler.

Vatandaşlık avukatları, müvekkillerinin haklarını gözetir. Vatandaşlık avukatları tarafından sunulan hukuki faaliyetleri şöyle sıralayabiliriz;

 1. Yabancı mahkeme kararlarının tanınıp tenfiz edilmesi,
 2. Çift vatandaşlıkla ilgili hukuki danışmanlık,
 3. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de çalışmaları için ihtiyaç duyulan çalışma iznine başvurulması,
 4. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de çalışmasıyla ilgili süreç takibi ve gerekli resmi işlemlerin yapılması,
 5. Mavi kart, Turkuaz kart başvuruları ile ilgili gerekli işlemlerin yapılıp sürecin takibi,
 6. Türk vatandaşı olup başka vatandaşlığa geçmek isteyenlere hukuki danışmanlık,
 7. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet etmeleri için gereken başvuruların yapılması ve başvuru sürecinin takip edilmesi,
 8. Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlerin başvurusu reddedildiğinde onunla ilgili itiraz ve iptal davasının açılması,

Vatandaşlık avukatları; Vatandaşlık Hukuku içerisinde yer alan konularla ilgili insanların vakit kaybetmesinin önüne geçer. İhmali, süreçlerin müspet seyri ve hatalı işlemlerden dolayı birçok insan zaman kaybı yaşayabiliyor.

Vatandaşlık avukatları sayesinde hem menfaat hem de hak kayıplarının önüne geçilir. Vatandaşlık mevzuatını kapsayan yasal süreçler tekniğe dayanmaktadır. Vatandaşlık Hukuku’nda yapılacak en ufak bir hata geri dönülmez sonuçlara sebep olabilir. Dolayısıyla avukat seçiminin çok dikkatli yapılması gerekiyor. Egra Hukuk, Vatandaşlık Hukuku’nda uzmanlaşan avukatlarla çalışmalarını yürütüyor.

Ankara vatandaşlık avukatları, Ankara’daki büroda çalışmalarını gerçekleştiriyor. Fakat Ankara’nın dışında başka şehirlerdeki kişilere de avukatlık hizmeti veriyorlar.

Yalnız bunun için avukatlara vekalet verilmesi gerekiyor. Yabancı uyruklu kişiler, Türk vatandaşlığına geçebilmek için bazı şartları taşımaları gerekiyor.

Vatandaşlık başvurusu şartlarını taşımalarının yanında başvurunun prosedüre uygun olarak tamamlanması da çok önemlidir. Tüm bu noktalar için vatandaşlık avukatından danışmanlık almak sürecin başarılı şekilde tamamlanmasını sağlar.

Ankara en iyi vatandaşlık avukatları tarafından Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlerin evrakları hazırlanıp sonrasında biraz edilir. Yasadaki hüküm altına alınan şartlar sağlandıktan sonra yetkili yerlere başvuru yapılır. Tüm bu aşamaların ardından kişinin Türk vatandaşlığına geçme başvurusu değerlendirilir.

Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlerin başvurusu bazen idare tarafından direkt reddedilir. Ayrıca bazı başvurular reddedildiğinde sessizde kalınabiliyor. Böyle durumlarda vatandaşlık avukatı müvekkilinin adına idari yargıda iptal ve idareye karşı itiraz davaları da açabilir. Bu süreçlerin yakından takip edilmesi çok önemlidir. İdare Hukuku ve Vatandaşlık Hukuku alanlarında uzman olan avukatlardan danışmanlık almak sürecin sağlıklı sonuçlandırılması için çok önemlidir.

Ankara en iyi vatandaşlık avukatları, yabancı uyruklu kişilere Türk vatandaşlığına geçme koşullarını iletir. Bu koşullar şu şekilde sıralanabilir;

 1. Göçmen,
 2. Evlat edinilme yöntemiyle,
 3. Evlenme yoluyla,
 4. İstisnai şekilde,
 5. İkamet şartıyla bağlantılı olarak tekrar Türk vatandaşlığının kazanılması,
 6. Seçme hakkı,
 7. İkamet şartı aranmaksızın tekrar Türk vatandaşlığının kazanılması,

 

Ankara En İyi Vatandaşlık Avukatları ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

 

Ankara en iyi vatandaşlık avukatları ile çalışmanın birçok faydası vardır. Bu faydaları şöyle ifade edebiliriz:

Danışmanlık-İtiraz Hizmetleri

Başvuru reddedildiğinde itiraz süreci avukat tarafından daha sağlıklı ilerler. İtiraz sürecinde avukat önemli bir rehberdir. Kişi haklarının savunulmasını sağlar. Aynı zamanda çifte vatandaşlık verilmesiyle ilgili de danışmanlık yapmaktadır.

 

Müvekkillerin İhtiyaçlarına Göre Özel Hizmet

Vatandaşlık avukatları, müvekkillerinin başvurularında özel ihtiyaçlarını dikkate alıp ona göre çözümler üretir.

 

Deneyim

Bir avukatın deneyimli olması hukuki süreçte kişilere avantaj sağlar. Örneğin, Türkiye’de çalışmak isteyen birinin başvurusu reddedildiğinde işinde deneyimli avukat devreye girdiğinde başvuruyu olumluya çevirebilir. Egra Hukuk bünyesinde Vatandaşlık Hukuku’nda uzmanlaşan avukatlar yer alıyor. Vatandaşlık Hukuku’yla ilgili en güncel bilgilere sahip oldukları için müvekkillerinin işini yasal süreçte kolaylaştırıyorlar.

 

Sürecin Hızlı İlerlemesi

Ankara vatandaşlık avukatları, başvuruların verimli ve hızlı şekilde ilerlemesi içinde tüm gerekli adımları yerine getirir.

 

Vatandaşlık Avukatına Neden Başvurulmalı?

 

Vatandaşlık avukatı, hukuki yol haritasını belirlemede etkin rol oynuyor. Başvuru ve itirazların hızlı son uçlanması açısından bir avukatla çalışmak en doğrusudur.

Türk vatandaşlığına geçmek zaman alan ve zor bir süreçtir. Dolayısıyla bu zorlu sürecin akıllıca yürütülmesi açısından alanında uzman avukatlara mutlaka başvurulmalıdır. Ankara en iyi vatandaşlık avukatı ile çalışmanın önemi şu şekilde sıralanabilir:

 

Hukuki Güven

Vatandaşlık başvuru süreçleri, kişilerin hem statüsü hem de geleceği açısından hayati önem taşıyor. Vatandaşlık avukatlarıyla çalışarak kişi başvurusunu güven altına alır. Avukatlar, müvekkillerinin çıkarlarını ve haklarını korumaya çalışır. Başvurunun tüm aşamalarında müvekkiline bilgi verir. Türk kanunlarına uygun şekilde başvurunun sonuçlandırılmasını sağlar.

 

Hukuki Bilgi

Vatandaşlık avukatları, Türk vatandaşlık mevzuatına hakimdirler. Bundan dolayı başvuru süreçlerini sağlıklı yönetirler. Mevzuatta gerçekleşen değişiklikleri yakından takip edip ona uygun şekilde dosyaları hazırlarlar.

 

Hukuki Hakların Korunması

Vatandaşlık başvuruları gerçekleşirken başvuruyu yapan yabancı uyruklu kişilerin hukuki hakları koruma altına alınır. Avukat müvekkilinin hukuki haklarını korumak zorundadır. Başvuruyu yapan kişinin başvurusunun adil değerlendirilmesi ve hukuki engellere takılmaması için çalışırlar.

 

Başvuruların Yönetimi

Ankara en iyi vatandaşlık avukatları, vatandaşlığa geçiş sürecindeki tüm evrakları hazırlarlar. Müvekkillerinin eksiksiz şekilde form doldurmasını sağlarlar. Başvuruların problemsiz ve hızlı gerçekleşmesi kişilerin Türk vatandaşlığına geçişini kolaylaştırmaktadır.

 

Temyiz-İtiraz Süreçleri

Bir yabancı uyruklu kişinin vatandaşlık başvurusu çeşitli nedenlerle iptal edilebilir. Başvurunun neden iptal edildiği avukat sayesinde öğrenilebilir. Kişi, Türk vatandaşlığına geçme haklarından vazgeçmek yerine temyiz-itiraz süreçlerine başvurabilir.

Vatandaşlık avukatı müvekkiline temyiz-itiraz süreçlerinde danışmanlık yapar. Temyiz-itiraz süreçleri için gerekli olan tüm evrakları hazırlar. Özellikle bu süreçlerde etkili bir savunma yapmak çok önemlidir. Etkili savunma sayesinde başvuru yeniden değerlendirilebilir.

 

Sorunların Çözümü

Başvuru esnasında ortaya çıkabilecek problemler vatandaşlık avukatları sayesinde çözüme kavuşturulur. Hatalı, eksik belgelerin hazırlanmasının önüne ancak avukatlar geçebilir. Ayrıca bazı kişilerin Türk vatandaşlığına geçmeleri uygun değildir.

Türk vatandaşlığına geçme kriterlerine sahip olmamak başvurunun reddedilmesine neden olur. Bu tarz durumlarla karşılaşılmaması adına Egra Hukuk ile iletişime geçilerek bir vatandaşlık avukatından mutlaka bilgi alınmalıdır. Aynı şekilde vatandaşlık avukatları, Türk vatandaşlığından başka ülkelerin vatandaşlığına geçmek isteyenlerinde şartlarının uygun olup olmadığını araştırır.

Egra Hukuk ile En İyi Vatandaşlık Avukatı Ankara'da! Sorunlarınızı Çözmek İçin Hemen Harekete Geçin. Adaletinizi Savunuyoruz!