Ankara ceza avukatı; olağanüstü kanun, soruşturma, olağan kanun, kovuşturma ve ceza dosyalarına bakmaktadır. Egra Hukuk, alanında uzman avukatlarla ceza davalarına bakıyor.

Ceza avukatı, mağdur hakları ve kişi özgürlüğü gibi konulara bakmaktadır. Ceza avukatları, kişilerin savunma haklarını yerine getirir. Bu hukuk alanı, direkt kişinin özgürlüğünü etkileyen alanda çalışmalar yapmaktadır.

Ankara ceza avukatı, Ceza Hukuku doğrultusunda çalışmalar yapıyor. Ceza Hukuku içerisine giren suç türleri çok geniştir. Kovuşturma ve soruşturma süreci içerisinde kişi hapis cezası gibi birçok cezaya çarptırılır. Bu sebeple Ceza Hukuku alanına giren davalarda bir avukatla çalışılması daha sağlıklıdır.

 

Ankara Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 

Ankara ceza avukatı, başarılı şekilde Ceza Hukuku alanında müvekkillerini savunmaktadır. Egra Hukuk bünyesinde çalışan ceza avukatları şu suçlarla ilgili davalara bakmaktadır;

 1. Mali vergi niteliğindeki tüm suçlar,
 2. Hırsızlık,
 3. Kasten/ taksirle yaralama suçu,
 4. Cinsel saldırı ve cinsel taciz suçu,
 5. Dolandırıcılık,
 6. Kasten/taksirle adam öldürme suçu,
 7. Uyuşturucu kullanma ve uyuşturucu ticareti suçları,

 

Ankara Ceza Avukatı Tarafından Bakılan Dava Süreçleri

 

Ankara ceza avukatı, ceza soruşturma süreçlerini yakından takip etmektedir. Ceza soruşturma süreçleri, kişilerin kaderini belirler. Hukuk büromuzun uzman avukatları, ortak çalışma yaparak ceza davasının açılma sürecinden başlayarak temyiz sonucunun açıklanmasına kadar ki süreyi yakından takip ediyor.

Ceza avukatları çalışmalarını emsal ve yargıtay kararlarına göre yapıyor. Egra Hukuk avukatları, Ankara’nın yanı sıra ülkemizin diğer şehirlerindeki insanlara da hizmet veriyor.

Ankara ceza avukatı görevleri şu şekilde sıralanabilir;

 1. Sulh ceza mahkemelerindeki davalarda katılan vekilliğiyle sanık müdafiliği yapma,
 2. Şikâyet dilekçesi hazırlama,
 3. Yerel mahkeme süreci sona erdikten sonra hem istinaf hem de temyiz aşamalarını yürütme,
 4. Şüpheli olan müvekkil, savcı ve polise ifade verirken yanında olma,
 5. Cumhuriyet savcıları tarafından takipsizlik vb. kararlar verildiğinde onlara itiraz etme,
 6. Cezaevlerindeki hükümlü ve tutululara ziyarette bulunma,

 

Ankara Ceza Avukatı Nasıl Dava Açar?

 

Ankara ceza avukatı, kamu düzeninin sağlanması adına açılan Ceza Hukuku davalarına bakıyor. Cumhuriyet savcısı tarafından suçla ilgili düzenlenen iddianame mahkemeye sunulur. Ceza davası, iddianame 15 gün içinde mahkemeye sunulduktan sonra açılmaktadır.

İddianamenin kabul edilebilmesi için mahkemenin şartlarını taşıması gerekiyor. Ceza Mahkemesi Hukuku, iddianame şartlarını belirler.

Ceza mahkemesi, savcının hazırladığı iddianameyi kabul ettiği takdirde ceza davası açılmaktadır. Ceza davalarında dosya esas numarası alınır. Daha sonra duruşma günü verilir. Duruşma günü mahkemelerin iş yoğunluğuna göre değişmektedir. Ayrıca Ceza Hukuku içine giren konularla ilgili taraflar avukatla anlaşarak sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayabilirler.

 

Ankara Ceza Avukatı ile Çalışmak Gerekli mi?

 

Ankara ceza avukatı ile çalışmak zorunda değildir. Fakat kişi, Ceza Hukuku sürecinin daha sağlıklı ilerlemesini istiyorsa mutlaka bir avukattan yardım almalıdır. Mahkemede kişinin kendini savunması veya hak talep etmesi için doğru ifadeler kullanması gerekiyor. Ceza avukatı, davayı yakından takip edip mahkemede müvekkilini en iyi şekilde temsil eder.

Hukuki bilgiler usul ve esas açıdan yetersiz kaldığı takdirde kişilerin hak kaybetmelerine sebep olur. Ceza Hukuku alanında alınan hukuki danışmanlık aslında hak ve özgürlüğün korunması açısından hayati önem taşıyor.

 

Ankara’da En İyi Ceza Avukatı

 

Ankara en iyi ceza avukatı, müvekkillerini hukuk önünde doğru şekilde temsil eder. Ceza avukatları, müvekkillerinin hak kaybetmesinin önüne geçmeye yönelik çalışmalar yapar. Kötü ve istenmeyen olaylar karşısında hak talep etmek ya da ceza almamak için bir uzman avukatla çalışılması gerekiyor.

Ceza avukatları sayesinde Ceza Hukuku içerisinde yer alan birçok konu çözüme kavuşturulur. Ceza dosyaları, ceza avukatları tarafından yargılama süreci içerisinde takip edilir. Böylelikle hak kaybı gibi durumların önüne geçilmiş olunur.

Ankara ceza avukatı, dosya takibini Avukatlık Kanunu’na göre doğru şekilde yapmak zorundadır. Egra Hukuk bürosuyla iletişime geçerek ceza avukatı ile anlaşma yapabilirsiniz. Hukuk bürosunda görevli avukatlar çalışmalarını avukatlık mesleği etiğine uygun olarak gerçekleştirirler. Dosyayı şeffaf ve doğru şekilde hazırlayıp takip ederler.

 

Ankara Ceza Davalarında Uzman Avukat Bulma

 

Ankara ceza davaları sürecinin sağlıklı sonuçlanabilmesi için uzman bir avukattan hizmet alınması hayati önem taşıyor. Bir ceza avukatıyla çalışmaya karar vermeden önce mutlaka onun daha önce baktığı davalar ele alınmalıdır. Ceza Hukuku alanında baktığı davaların sonuçları için müvekkillerinden bilgi alınabilir. Referans olarak gösterilen avukatlarla çalışmak dava için daha sağlıklı olur.

Ceza Hukuku alanında avukatın uzmanlığı da mutlaka araştırılmalıdır. Bilgi düzeyi ve tecrübede dava sürecini etkilemektedir. Ceza Hukuku gibi hukukun en karmaşık alanında profesyonel avukatlarla çalışmak büyük avantajdır.

Ceza avukatları, insan haklarına hukuk alanında en büyük müdahaleyi yapan davalara bakarlar. Hukuktaki en zor ve çekişmeli bir alanda faaliyet gösterdikleri için profesyonel olmaları şarttır. Ceza Hukuku kapsamındaki davalar, küçük bir hatayı dahi kabul etmez. En küçük hata dahi kişinin hak kaybetmesine neden olur. Bundan dolayı Egra Hukuk ile iletişime geçerek Ankara ceza avukatı çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ankara'da Ceza Davaları İçin Uzman Avukat Arayışınızda Egra Hukuk Yanınızda. Deneyimli Avukat Kadromuzla Hukuki Desteğinizi Sağlıyoruz!